Logotyp av HusmanHagberg Kista
Logotyp av HusmanHagberg Kista

Mariehamnsgatan 16, 1 tr

Akalla, Stockholms kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

1 350 000 kr+18 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    49 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 793 kr/mån
    Driftkostnad
    6 400 kr/år

Byggår
1977
Förening
HSB BRF Pargas nr 195 i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
32 551 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- Stabil HSB-förening - Låg avgift inkluderar värme, vatten, kabel-tv och källarförråd Nu saluförs denna pärla om 49 kvm fördelat på 2 rok. Mariehamnsgatan är en populär adress med lugna kvarter och närhet till service och kommunikation. Bostaden erbjuder en inbjudande hall, stort vardagsrum, fullutrustat kök med matplats, rymligt och mysigt sovrum med plats för dubbelsäng och diverse sovrumsmöbler och ett badrum i anslutning till hallen. Balkong i högt och fint läge! Från Akalla tar du dig enkelt till Stockholms centralare delar med tunnelbanans blå linje. Akalla till T-centralen tar 21 minuter. Blå linjen kommer att förlängas från Akalla till de nya stationerna Barkarbystaden och Barkarby ca år 2025. Från Akalla finns goda bussförbindelser till Järfälla, Sollentuna, Spånga och Västerort. Känn vardagslyxen genom att bo med närhet till allt du behöver så som matbutiker, service, natur och bra kommunikationer. För den aktiva har du ishall, badhus och en fotbollsplan intill, du är även granne med det natursköna Järvafältet som skänker vacker grönska och harmoni med alla härliga promenadslingor, fina cykelvägar, gröna ängar och såklart, djurlivet. Intill området finner du Akalla by med sina fina gamla gårdar, fritidsverksamhet, minigolfbana och 4H gård. Varmt välkomna till Mariehamnsgatan 16 önskar Abbe Karakus, din lokala mäklare i Akalla!