Logotyp av Nytt Läge Fastighetsförmedling
Logotyp av Nytt Läge Fastighetsförmedling

Södra Hunnetorpsvägen 38 A

Adolfsberg, Helsingborgs kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 360 kr/mån

Byggår
1971
Förening
Riksbyggen BRF Helsingborgshus nr 18
Energiklass
D
Pris/m²
11 194 kr/m²
Premium
Balkong
NYTT LÄGE ~ Välkommen till en rymlig och välplanerad tvårumslägenhet på hela 67 kvm, belägen på våning 3 i området Ragnvalla. Här bor du bekvämt med närhet till busshållplats, grönområden och goda vardagsbekvämligheter. Från hallen når du alla bostadens rum. Hallen har gott om ytor för förvaring och här finns också ett rymligt förråd. Badrummet finns till vänster när du stiger in och är helkaklat med dusch och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. Sovrummet finns rakt framför dig och har två praktiska garderober. Köket hittar du till höger om dig när du stiger in. Köket är rymligt med matplats och moderna vitvaror från Bosch. Från köket når du det stora vardagsrummet med utgång till inglasad balkong- perfekt för avkoppling. Detta är ett hem med extra mycket utrymme. Den generösa boarean gör att bostaden känns större än en vanlig tvåa, med luftiga rum och bra ljusinsläpp. Här får du både komfort och funktion i ett trevligt område nära service och kommunikationer. Perfekt för dig som söker en bekväm, rymlig och välskött lägenhet i denna prisklass! Anmäl ert intresse redan idag! Lämna era uppgifter genom att enkelt göra en intresseanmälan på vår hemsida nlfast.se eller ta kontakt med ansvarig mäklare - SANJA DEDIC på 070-983 13 51 eller [email protected]
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Helsingborgshus nr 18

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling