Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ale
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ale

Göteborgsvägen 72B

Surte, Ale kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2.5 rum
    Boarea
    61,5 m²
    Våning
    1 av 3
    Avgift
    4 777 kr/mån
    Driftkostnad
    10 788 kr/år

Förening
BRF Granhäcken
Energiklass
C
Pris/m²
25 935 kr/m²
Premium
Här erbjuds en rymlig lägenhet om 2,5 rum med nyrenoverat kök och badrum med tvättmaskin där varje kvadratmeter nyttjas optimalt. Välkommen till ett hem att trivas i! Här bor du verkligen i hjärtat av Surte, med närhet till allt man kan önska. Vackra grönområden har ni precis bakom husknuten med underbara promenadstråk, härliga fågeldammarna samt populär badsjö! Skulle ni någon gång, mot förmodan, vilja lämna Surte tillfälligt finns här även utmärkta kommunikationer med pendeltåg där du når Göteborg inom 14 minuter samt Kongahälla center med allt du kan tänkas behöva som ligger en kort bilresa från bostaden. Du är varmt välkommen på visning av denna pärla!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Granhäcken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling