Logotyp av Densify AB
Logotyp av Densify AB

Skäretvägen 53

Styrsö Skäret, Göteborgs kommun

Visa på karta

6 000 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2.5 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns
    Avgift
    0 kr/mån

Byggår
2025
Förening
BRF Hafskuren på Skäret
Pris/m²
109 091 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Sviterna är 55 m² stora, med exklusiva materialval som fiskbensparkett, 5-6 bäddar och vidsträckt havsutsikt. Som ägare har du tillgång till en wellnessavdelning, uppvärmd utomhuspool och ett hotell i toppklass med restaurang, bar och utegym – allt omgivet av Styrsös vackra skärgårdsmiljö. Serenity Suites på Kusthotellet Styrsö – Frihet, avkastning och exklusiv design i hjärtat av skärgården Serenity Suites erbjuder en unik möjlighet att äga en bostadsrätt i en obelånad förening utan löpande månadsavgift. Här kombineras avkoppling och stilfullt boende med en garanterad avkastning och full flexibilitet. **Unikt upplägg som kombinerar frihet och avkastning** Garanterad avkastning: Få 300 000 kr per år om sviten inte används (indexuppräknad årligen). Flexibilitet: Utnyttja sviten upp till 12 veckor per år – varje vecka minskar avkastningen med 20 000 kr. Du väljer själv vilka veckor du vill använda sviten, med bokning cirka ett år i förväg. Exklusiva faciliteter och förmåner Sviterna är 55 m² stora med vidsträckt havsutsikt, exklusiva materialval som fiskbensparkett och 5-6 bäddar. Tillgång till hotellets wellnessavdelning, året-runt-uppvärmd utomhuspool, bastu och utegym. Hotellets restaurang och bar erbjuder förstklassiga matupplevelser i en naturskön miljö. Möjlighet till rabatter på hotellets faciliteter och evenemang diskuteras för ägarna. Pris och framtidssäker investering Priset för en Serenity Suite är 6 miljoner kronor under projektfasen. Som ägare står du fritt att sätta ditt eget pris om du väljer att sälja i framtiden. Byggstatus och inflyttning Bygget är i fas och planeras vara klart till augusti/september 2025. Av de 10 sviterna är redan 6 uppbokade – 2 sålda och 4 reserverade. Lev skärgårdslivet året runt Oavsett årstid erbjuder Styrsö en unik kombination av lugn och aktivitet. Sensommarkvällar med havsbrisen, vintriga helger i en varm bastu eller vårens skärgårdsäventyr – Serenity Suites är din oas för både avkoppling och inspiration. Kontakta oss idag för att boka en av de kvarvarande sviterna eller få mer information om detta unika erbjudande.