Logotyp av Fastighetsbyrån Gamlestaden
Logotyp av Fastighetsbyrån Gamlestaden

Margit Halls gata 55

Kviberg, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2.5 rum
    Boarea
    52 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 443 kr/mån
    Driftkostnad
    7 390 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Kvibergs Boulevard
Energiklass
C
Pris/m²
47 981 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en hemtrevlig tvårummare i charmiga Kviberg! Här hittar du en bostad som kombinerar praktiska lösningar med en härlig atmosfär. Den smarta planlösningen gör det enkelt att skapa ett hem som passar just dina behov, med ett extra rum som är idealiskt för hemmakontor eller mindre barnrum. Från balkongen njuter du av den fina utsikten över Kvibergs kaserner, en unik vy som verkligen sätter guldkant på vardagen. Lägenheten ligger på andra våningen, vilket ger en fri och ostörd utsikt från fönstren utan insyn, perfekt för avkoppling och lugna stunder. Brf Kvibergs Boulevard har en gemensam grillplats på gården, vilket bjuder in till mysiga grillkvällar med vänner och grannar. Området är lugnt och fridfullt, men samtidigt nära till stadens puls. Med både buss och spårvagn på gångavstånd är det enkelt att ta sig runt i Göteborg, samtidigt som du har smidigt avstånd till naturen. För dig som är aktiv finns Kvibergs Arena alldeles i närheten, med möjligheter till både gym och andra aktiviteter såsom volleyboll och skidåkning. Här är verkligen den perfekta platsen för den som vill kombinera ett rofyllt boende med närhet till allt det som Göteborg har att erbjuda. Förvaringsmöjligheterna i lägenheten är goda, vilket underlättar en lätt och stilren inredning. Denna bostadsrätt erbjuder en unik möjlighet att få både en fin utsikt och gott om utrymme för vardagsliv och hemarbete. Välkommen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja