Logotyp av Fastighetsbyrån Gamlestaden
Logotyp av Fastighetsbyrån Gamlestaden

Brahegatan 10A

Gamlestaden, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 490 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2.5 rum
    Boarea
    63 m²
    Avgift
    5 289 kr/mån
    Driftkostnad
    5 524 kr/år

Byggår
1986
Förening
BRF Koljan i Gamlestaden
Energiklass
E
Pris/m²
39 524 kr/m²
Premium
Stig in i historien och upptäck charmen i denna imponerande etagelägenhet i ett vackert sekelskifteshus från 1929! Denna lägenhet bär på historien med sina bevarade detaljer och traditionella arkitektur, samtidigt som den erbjuder moderna bekvämligheter för en bekväm livsstil. Området i Gamlestaden blomstrar med nya restauranger, caféer och butiker, och kommunikationerna är utmärkta med en snabb förbindelse till stadens centrum. Denna charmiga lägenhet kombinerar historisk elegans med modern bekvämlighet och erbjuder en unik livsstil i hjärtat av Göteborg!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Koljan i Gamlestaden

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling