Logotyp av LF Fastighetsförmedling Värnamo
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Värnamo

Ynglingagatan 8

Värnamo, Värnamo kommun

Visa på karta

790 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    43,5 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    2 884 kr/mån
    Driftkostnad
    9 624 kr/år

Byggår
1971
Förening
HSB BRF Släggan i Värnamo
Energiklass
E
Pris/m²
18 161 kr/m²
Premium
Välkommen till denna trivsamma och välplanerade etta på markplan – ett hem som bjuder på både komfort och en hemtrevlig känsla från första stund. Här möts du av ett ljust och luftigt allrum där generösa fönsterpartier släpper in rikligt med dagsljus och skapar en inbjudande atmosfär. Rummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp, säng och matplats, vilket gör det enkelt att skapa ett personligt och funktionellt boende. Köket är praktiskt utformat med bra arbetsytor och förvaring – perfekt för såväl vardagsmatlagning som trevliga middagar. Badrummet är stilrent och funktionellt, och bostaden präglas av ett genomgående trivsamt skick som gör det enkelt att flytta in och börja känna sig hemma direkt. Att bo på markplan ger en extra dimension av bekvämlighet – här slipper du trappor och får ett smidigt boende med nära tillgång till både entré och utemiljö. Ett perfekt val för dig som söker ett lättskött boende, din första bostad eller en praktisk övernattningslägenhet. Bostaden är belägen i omtyckta Vråen – ett lugnt och grönt område med närhet till det mesta. Här bor du med smidigt avstånd till centrala Värnamo, där du hittar ett brett utbud av butiker, restauranger och service. Goda bussförbindelser finns i området och tar dig enkelt in till city, samtidigt som du har fina promenadstråk och grönområden precis runt knuten. Denna bostad kombinerar det bästa av två världar – ett rofyllt läge med närhet till stadens puls. Bostaden visas av ansvarig fastighetsmäklare Martina Calan, LF fastighetsförmedling Värnamo. Ta gärna kontakt med ansvarig mäklare för mer information om objektet. Varmt välkommen på visning!