Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sigtuna/Märsta
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sigtuna/Märsta

Baldergatan 18

Valsta, Sigtuna kommun

Visa på karta

950 000 kr

1 270 000 kr-25 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    44 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 402 kr/mån
    Driftkostnad
    6 360 kr/år

Byggår
1968
Förening
HSB BRF Tallen i Märsta
Energiklass
E
Pris/m²
21 591 kr/m²
RING FÖR VISNING! Välkommen till denna trevliga 1:a om 44 kvm med låg månadsavgift belägen högst upp i huset. Bostaden erbjuder ett ljust kök, stort badrum , allrum med gott om plats för matplats, soffhörna samt plats för säng i den välplanerade och mysiga sovalkoven. Inre reparationsfond på 5 522 kr att nyttja finns, perfekt för den som vill renovera. Möjlighet till snabbt tillträde. När du bor på Baldergatan har du aldrig långt till matbutiker, restauranger eller apotek. Du har både Valsta centrum och Märsta centrum inom räckhåll. Vill du vidare till pendeltågsstationen tar du antingen bussen eller en tur med cykeln. Från Märsta station tar du dig enkelt vidare till Arlanda, Stockholm och Uppsala. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Tallen i Märsta

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling