Logotyp av Fastighetsbyrån Hässelby/Vällingby/Spånga
Logotyp av Fastighetsbyrån Hässelby/Vällingby/Spånga

Multrågatan 118

Vällingby Parkstad / Råcksta, Stockholms kommun

Visa på karta

1 175 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    18 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    1 468 kr/mån
    Driftkostnad
    3 800 kr/år

Byggår
1953
Förening
BRF Kundregistret 3
Energiklass
E
Pris/m²
65 278 kr/m²
Premium
Välkommen till denna centrumnära, kvadratsmarta och mycket trivsamma 1:a på Multrågatan 118! Här finns en optimalt planerad lägenhet belägen i ett lugnt och välskött område. Bostadens 18 kvadratmeter är disponerade på allra bästa sätt och det trevliga allrummet erbjuder välplanerad yta med härligt ljusinsläpp. Vidare finns en praktisk kokvrå för tillagning av goda måltider och skåp för förvaring. Stambytt och helkaklat badrum (2009) med tvättmaskin. Välskött och solid förening där föreningens kvarvarande hyresrätter är en dold tillgång för ekonomiskt tillskott i framtiden. Bostaden är perfekt som första boende, övernattningslägenhet eller studentboende. Trevlig och eftertraktad adress med gångavstånd till Vällingby Centrum som erbjuder all tänkbar service, ett stort utbud av butiker, flera bra mataffärer, torghandel, SF biograf, gym, simhall, bibliotek, restauranger och caféer. Här finns det bästa av tre världar, närhet till både fantastisk natur och till utmärkta kommunikationer samt all tänkbar service. Tunnelbanestationen Vällingby och Råcksta ligger en kort promenad ifrån bostaden, där du har möjlighet med t-banan att ta dig till innerstan på ca 25 min.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Kundregistret 3

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling