Logotyp av Notar Mäklare Vallentuna
Logotyp av Notar Mäklare Vallentuna

Parkvägen 3

Vallentuna, Vallentuna kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    18,4 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    1 999 kr/mån
    Driftkostnad
    3 240 kr/år

Förening
BRF Vallentuna Park
Energiklass
D
Pris/m²
54 076 kr/m²
Max
Balkong
Hiss
*Kontakta ansvarig mäklare för att boka visning! Välkommen till Parkvägen 3 och denna välplanerade bostad om 18,4 kvm med 1 rum och kök. Lägenheten har en praktisk planlösning och passar bra som studentbostad, första boende eller investering för uthyrning tack vare den låga avgiften. I föreningen accepteras även juridisk person som köpare, vilket gör bostaden extra attraktiv ur investeringssynpunkt. Se bifogat dokument "Investeringskalkyl och föreningsinfo" för utförliga kalkyler kring uthyrning. Önskar man hjälp att hitta hyresgäst finns möjlighet till det också. Allrummet rymmer både säng, mindre soffgrupp och arbetsplats. I anslutning finns köksdel med förvaring och möjlighet till matlagning. Från rummet nås balkongen som vetter mot ett lugnt och grönt läge. Bostaden ligger i en välskött förening med närhet till kommunikationer och service, vilket gör vardagen smidig. Föreningen tillåter även obegränsad uthyrning enligt stadgarna. Fler lägenheter i storlekarna 18, 24 och 28 kvm finns tillgängliga under året från samma säljare!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar Mäklare Vallentuna
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2024, 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Vallentuna Park

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling