Logotyp av MOHV Umeå
Logotyp av MOHV Umeå

Balettgränd 1E

Umedalen, Umeå kommun

Visa på karta

930 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    30,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    3 896 kr/mån
    Driftkostnad
    2 200 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Baletten
Energiklass
D
Pris/m²
30 492 kr/m²
Premium
Balkong
Välplanerade etta på Umedalen. Lägenheten har genomgående hög standard och upplevs ny och fräsch efter en totalrenovering 2018. Här erbjuds ett fantastiskt ljusinsläpp från stora fönster och balkongdörr. Köket har goda förvaringsmöjligheter och badrummet är utrustat med dusch och tvättpelare. Balkongen har ett eget, rymligt förråd och ett soligt läge med eftermiddags- och kvällssol. Lägenheten har en stor skjudörrsgarderob i hallen som kan användas som kontor. För den som vill njuta av morgonsolen finns även loftgången på framsidan. Välkommen att boka visning via vår hemsida!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Baletten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling