Logotyp av HusmanHagberg Karlskrona
Logotyp av HusmanHagberg Karlskrona

Östra Vittusgatan 7B

Trossö, Karlskrona kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    30,5 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 391 kr/mån
    Driftkostnad
    4 000 kr/år

Byggår
1959
Förening
Riksbyggen BRF Karlskronahus 6
Energiklass
D
Pris/m²
26 066 kr/m²
Premium
Ljus, välplanerad och perfekt belägen – denna fräscha etta på Östra Vittusgatan erbjuder allt du behöver på 30,5 smart disponerade kvadratmeter. Belägen tre trappor upp i en fyravåningsfastighet får du ett bekvämt boende mitt i centrala Karlskrona. Köket, som renoverades 2020, är modernt utformat i en praktisk kokvrå med full utrustning – här lagar du enkelt både snabba vardagsrätter och helgmiddagar. Det helkaklade badrummet är rymligt och har dessutom egen tvättmaskin, vilket ger extra bekvämlighet. Rummet rymmer både säng, soffgrupp och matplats, och i hallen finns gott om förvaring tack vare inbyggda garderober. Läget på Trossö ger dig närhet till allt – caféer, restauranger, butiker, grönområden och stadens puls. Tågstationen ligger dessutom på kort gångavstånd, vilket gör detta till ett perfekt förstaboende eller övernattningslägenhet (måste vara skriven på adressen). Missa inte chansen att bo mitt i city med allt inom räckhåll!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Karlskronahus 6

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling