Logotyp av HusmanHagberg Karlskrona
Logotyp av HusmanHagberg Karlskrona

Ellen Klemans gata 5

Trossö, Karlskrona kommun

Visa på karta

1 225 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    32 m²
    Våning
    2 av 6, hiss finns
    Avgift
    2 580 kr/mån
    Driftkostnad
    3 868 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Skärgården i Karlskrona
Energiklass
B
Pris/m²
38 281 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till Ellen Klemans gata 5! Med hissen upp till andra våningen hittar vi denna trevliga enrums lägenhet. Lägenheten bjuder bland annat på god förvaring med inbyggda garderober, ett stort badrum med smakfull design och ett rymligt och fullt utrustat kök. Med denna planlösning får du plats med både säng, soffa och matplats. Då huset är beläget både centralt och nära vattnet möjliggör detta god närservice och havsutsikt från lägenhetens fönster. Föreningen erbjuder cykeluthyrning och cykelförråd. Här finns också en trevlig innergård som leder direkt ut på det trevliga promenadstråket längs Karlskronas kustlinje.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Skärgården i Karlskrona

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling