Logotyp av SkandiaMäklarna Borås
Logotyp av SkandiaMäklarna Borås

Trandaredsgatan 23

Trandared, Borås kommun

Visa på karta

645 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    28 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 076 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1955
Förening
Riksbyggen BRF Söderljung
Energiklass
E
Pris/m²
23 036 kr/m²
Premium
Välkommen till denna trevliga bostadsrätt om 28 kvm. Perfekt förstaboende eller ett smidigt boende för dig som vill bo centralt men bekvämt. I hallen finns plats för avhängning och förvaring med stängda garderober. Badrummet är smart planerat och rymmer allt du behöver – dusch, toalett och handfat. Vardagsrummet bjuder på en ljus och öppen planlösning tillsammans med ett modernt kök som skapar härliga sociala ytor. I andra delen av rummet finns plats för tv bänk och sängdelen ger utrymme för en dubbelsäng. Den franska balkongen i sydvästläge ger ett härligt ljusinsläpp och förlänger känslan av rymd och trivsel i lägenheten. En välplanerad bostad med genomtänkta ytor, modern stil och ett underbart ljus – redo att flytta in i direkt. BRF Söderljung är en välskött förening med trivsamma gemensamma ytor och erbjuder bekvämligheter utöver det vanliga som exempelvis enklare gym för föreningens medlemmar. På Trandaredsgatan 23 bor du med närhet till matbutik, bageri samt kort gångavstånd till kollektiva förbindelser till såväl centrum som högskolan belägen cirka 2 km bort. Välkommen hem! Molly Petersson 0765 297 873
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Söderljung

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling