Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg
Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg

Bokgatan 26

Torpa, Vänersborgs kommun

Visa på karta

185 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    47,5 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 428 kr/mån
    Driftkostnad
    6 084 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Solrosen
Energiklass
E
Pris/m²
3 895 kr/m²
Balkong
Ljus och trevlig enrumslägenhet om hela 47,5 m² med bl. a. tillval gjorda vid renovering av badrum 2016/-17 i samband med stamrenovering (som bl. a. klinkergolv och annan kakling) och nyrenoverat vardagsrum 2023. Balkong mot söder/sydost och gavelläge. Entré till rymlig och ljus hall vinkel med bl. a. platsbyggda garderober. Kök med matplats och med och gott om förvaringsmöjligheter (köksluckorna i original men nymålade utvändigt 2023). Väggar och tak har målats Vardagsrum i bra storlek med nytt parkettgolv och målade väggar, samt med utgång till balkongen. Fräscht helkaklat badrum med bl. a. dusch med glasade vikdörrar. Samtliga lägenheter fick nya fönster och balkongdörrar sommaren 2023. I lägenheten finns ett rymligt förråd som en del använder till exempelvis kontor eller sovdel. Ett mindre separat förråd finns också i markplan (stort som en garderob). Föreningen har tecknat ett kollektivt avtal gällande bredband med Tele2 till ett fördelaktigt pris om 145 kr/månad (500/500 Mbit/s). Hushållsel till fast pris om 205 kr/månad. Tillgång att hyra både garageplats (varmhyra 300 kr/mån, kallhyra 200 kr/mån) och parkeringsplats (med el 149 kr/mån, utan el 75 kr/mån). Alla dessa har separata köer. Cykelförråd finns. Trevlig innergård med bl. a. nyare grillplats samt närhet till matbutiker, busshållplats, sportcenter och strövområden. Varmt välkomna att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Solrosen

Karta & restider