Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

Ekgatan 3

Torpa, Jönköpings kommun

Visa på karta

1 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    24,4 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    1 606 kr/mån
    Driftkostnad
    3 480 kr/år

Byggår
1944
Förening
BRF Malmen
Energiklass
C
Pris/m²
51 230 kr/m²
Premium
Välkommen till en mysig etta på tredje våningen rymlig takhöjd och djupa fönsterbänkar samt låg månadsavgift. Du bor i hjärtat av lummiga Torpa med dess ståtliga villor och med bekvämt gång- och cykelavstånd respektive bra bussförbindelser till Jönköpings breda utbud av service samt nöjen. Till Jönköpings Universitet tar du dig smidigt till fots eller cykel. Vardagsrummet rymmer både matbord, sängen och en mindre soffa och ljuset från de väldiga fönstren medför att ljuset flödar in. Kokvrå med vita skåpsluckor, mörk bänkskiva och rostfria vitvaror. Välkomnande och mysig hall med två garderober. Brf Malmen är en välskött bostadsrättsförening som förvaltas av Jönköpingsbostäder. I källaren kan du nyttja fantastiska gemensamhetsutrymmen med eget gym där det finns väldigt gott om träningsredskap och maskiner, bastu, övernattningslägenhet, stort cykelförråd och tvättstuga med fina maskiner. På baksidan om huset finns en stor parkeringsplats samt grönyta med en uteplats där man kan sola & grilla. Varmt välkommen till Ekgatan 3!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Malmen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling