Logotyp av SkandiaMäklarna Eskilstuna
Logotyp av SkandiaMäklarna Eskilstuna

Lundbladsvägen 3A

Sveaplan, Eskilstuna kommun

Visa på karta

675 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 422 kr/mån
    Driftkostnad
    4 392 kr/år

Byggår
1945
Förening
BRF Syrsan i Eskilstuna
Energiklass
F
Pris/m²
19 286 kr/m²
Premium
Välkommen hem till Lundbladsvägen 3A en generös och smart planerad enrummare på tredje våningen i ett lugnt, omtyckt kvarter. Hall med väl utnyttjade ytor med garderob som rymmer både ytterkläder och skoställ så att entrén hålls prydlig. Topprenoverat kök med goda arbetsytor och fint ljusinsläpp som gör matlagningen till ett rent nöje! Det luftiga allrummet fungerar som hemmets självklara mittpunkt här får du enkelt plats med både en generös soffgrupp, tv-möbler, matbord och säng utan kompromisser, och rummets rektangulära form gör det lätt att skapa egna zoner för umgänge, arbete och vila. Från vardagsrummet kliver du rakt ut på den inglasade balkongen, en skyddad oas där du kan njuta av morgonkaffet, odla kryddor eller bara slappna av i en skön miljö. Badrummet är rymligt för en enrummare, med smart planlösning, duschhörna, bra förvaring och tvättmaskin allt för att förenkla vardagen. Läget ger närhet till matbutiker, caféer, gröna promenadstråk och smidiga buss- och tågförbindelser som snabbt tar dig vidare in till stadskärnan eller ut på pendling. Kort sagt ett lättskött hem där varje kvadratmeter kommer till sin rätt. Komplett med det lilla extra i form av en stor inglasad balkong och ett eftertraktat läge.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Syrsan i Eskilstuna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling