Logotyp av Norrlandsmäklarna
Logotyp av Norrlandsmäklarna

Korstavägen 1

Sundsvall - Korsta, Sundsvalls kommun

Visa på karta

375 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    40 m²
    Våning
    6 av 7, hiss finns
    Avgift
    3 866 kr/mån
    Driftkostnad
    3 828 kr/år

Byggår
1978
Förening
HSB BRF Säkringen i Sundsvall
Energiklass
E
Pris/m²
9 375 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till denna mycket fina och välplanerade enrummare med ett attraktivt läge på Korstavägen 1 i Sundsvall. Här bor du högt upp i huset på våning 6 av 7, med bekväm tillgång via hiss och en härlig utsikt över grönskande omgivningar. Lägenheten erbjuder en smart och effektiv planlösning där varje kvadratmeter tas tillvara på bästa sätt. De stilrena ytskikten skapar ett modernt och trivsamt intryck, och här kan du som köpare flytta in direkt utan att behöva tänka på renoveringar. Den rymliga sovalkoven ger plats för en större säng och skapar en naturlig avskild sovdel i bostaden. Mysigt kök med matplats, gott om skåpförvaring, installerad diskmaskin och kombinerad kyl/frys i rostfritt utförande. Från allrummet nås balkongen som blir en perfekt plats för avkoppling med utsikt över lugna och gröna omgivningar. Badrummet är nyligen renoverat i samband med föreningens stambyte och håller en hög standard med helkaklade ytor samt bekvämligheten av egen tvättmaskin. Förvaringsmöjligheterna är goda tack vare en praktisk klädkammare. Här bor du med närhet till det mesta. Skönsbergs centrum ligger nära och erbjuder ett brett serviceutbud med bland annat restauranger, matbutiker, apotek och övrig handel. I närområdet finns även förskolor och goda kommunikationer som gör vardagen smidig. En perfekt bostad för dig som söker ett bekvämt, stilrent och inflyttningsklart boende i ett trivsamt område!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Säkringen i Sundsvall