Logotyp av Folkhem Trä
Logotyp av Folkhem Trä

Byälvsvägen 35 B

Stockholms kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    37 m²
    Avgift
    3 148 kr/mån
    Driftkostnad
    3 660 kr/år

Förening
BRF Skogsvaktaren
Pris/m²
70 135 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
SISTA ETTAN I SKOGSVAKTAREN! Stilsäker trädkoja med balkong mot Nackareservatet. Välkommen till en vacker och väldigt välplanerad etta i trähuset Skogsvaktaren. Med extra stora fönsterpartier och en generös balkong rakt ut mot skogen blir lägenheten nästan som en trädkoja vid Nackareservatets port. De 37 kvadratmeterna rymmer ett välplanerat allrum med stor fönstervägg, en praktisk sovalkov och ett helkaklat badrum med tvätt- och torkmöjligheter. Det fullutrustade köket går i en harmonisk linneton och ligger i öppen planlösning mot allrummet. Utanför dörren väntar skogens lugn eller stadens puls, beroende på vilket håll du går åt. Skogsvaktaren är ett unikt hus byggt helt i trä, och trä liksom andra naturmaterial är högst närvarande även i lägenheterna. Askparkett finns i alla rum förutom badrum. Fönsternischerna är i träfanér och fönsterbänkarna är i natursten. Här trivs du som uppskattar gediget hantverk och material av hög kvalitet. - Denna lägenhet har parkettgolv som tillval i hall istället för kokosmatta.