Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga

Hjulstavägen 92

Spånga, Stockholms kommun

Visa på karta

950 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    22 m²
    Våning
    5 av 8, hiss finns
    Avgift
    3 157 kr/mån

Förening
BRF Torghuset på Rinkebyterrassen
Energiklass
D
Pris/m²
43 182 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
!!ACCEPTERAT PRIS - FÖRST TILL KVARN!! På Hjulstavägen 92 erbjuds nu en välplanerad lägenhet om 22 kvadratmeter, belägen på femte våningen (hiss finns!). Trots sin yta rymmer bostaden allt du behöver – här finns plats för både vardag och vila i ett ljust allrum med smart kökslösning. Från rummet når du en generös balkong där du blickar ut över både närliggande kvarter och gröna inslag. Med direkt närhet till både tunnelbana och buss tar du dig in till centrala Stockholm på under 20 minuter, och från området går även direktbussar till universitetet – vilket gör bostaden idealisk för studenter, pendlare eller den som söker ett praktiskt citynära boende. Området bjuder på restauranger, matbutiker, apotek, service och caféer. På bekvämt gångavstånd ligger dessutom Kista Galleria, ett av Stockholms största handelscentrum med ett brett utbud av shopping och nöjen. Trots den pulserande närheten har du naturen precis intill – Järvafältets vidsträckta grönområden lockar med promenadstigar, cykelvägar och rikt naturliv. Under sommaren öppnar dessutom det populära friluftsbadet med flera bassänger och stora grönytor – perfekt för varma dagar i det fria.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Torghuset på Rinkebyterrassen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling