Logotyp av Peab Bostad AB
Logotyp av Peab Bostad AB

Fältspatsgatan 7

Södra Änggården, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 050 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    34 m²
    Våning
    3 av 8, hiss finns
    Avgift
    2 674 kr/mån

Pris/m²
60 294 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Välkommen till denna smart planerade etta på 34 kvm, perfekt för dig som söker en nyproducerad bostad med alla moderna bekvämligheter. Lägenheten har en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket skapar en rymlig och social yta om 23 kvm. Härifrån når du även den generösa balkongen om 7 kvm, som erbjuder en härlig plats för avkoppling under varma dagar. Köket är fullt utrustat med moderna vitvaror, inklusive diskmaskin, kyl/frys och mikrovågsugn. I hallen finns gott om förvaringsmöjligheter med både garderob och städskåp. Det stilrena badrummet om 6 kvm är helkaklat och har golvvärme, samt är utrustat med kombimaskin för tvätt och tork. Lägenheten är belägen i ett nytt och populärt bostadsområde med närhet till både natur och stadens bekvämligheter. Ett perfekt förstaboende eller för den som söker en smidig övernattningslägenhet!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Bostadsprojekt

Guldhemmet 2025

Visningstider

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling