Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje
Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje

Bergviksgatan 4A

Södertälje kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    31 m²
    Våning
    6 av 8, hiss finns
    Avgift
    2 136 kr/mån

Förening
BRF Mälarhamnen
Energiklass
C
Pris/m²
46 774 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Drömmer du om ett modernt och stilrent hem där alla detaljer redan är på plats? Här, högt upp i huset på sjätte våningen på Bergviksgatan 4A, hittar du denna attraktiva 1:a om ca 31 kvm i ett hus byggt 2020 – en lägenhet som fortfarande känns ny och genomtänkt i varje del. Från den soliga balkongen, där du kan njuta av både dag- och kvällssol, bjuds du dessutom på en fantastisk utsikt över kanalen. Här finns även möjlighet att glasa in balkongen för att förlänga säsongen och skapa ett extra trivsamt rum. Bostaden har ett rymligt, helkaklat badrum med klinker och egen tvättmaskin, vilket gör vardagen extra bekväm. Läget är lika bekvämt som attraktivt – med Södertäljes stadskärna på gångavstånd har du nära till shopping, restauranger och service. För dig som har bil finns dessutom parkeringsmöjligheter i garage, vilket gör livet ännu smidigare. Välkommen hem till en modern och lättskött bostad med utsikt, solläge och bekvämligheter som verkligen gör skillnad!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Mälarhamnen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling