Logotyp av Fastighetsbyrån Helsingborg
Logotyp av Fastighetsbyrån Helsingborg

Kopparmöllegatan 14A

Slottshöjden, Helsingborgs kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    28 m²
    Avgift
    3 289 kr/mån

Byggår
1945
Förening
BRF Erikshöjd
Energiklass
F
Pris/m²
28 393 kr/m²
Premium
Välkommen till denna yteffektiva etta om 28 kvadratmeter, belägen på attraktiva Slottshöjden! Här erbjuds en genomtänkt planlösning som utnyttjar varje kvadratmeter optimalt. Bostaden är lättmöblerad och rymmer både soffa, matplats och säng utan att kompromissa med funktionalitet. Badrummet, som renoverades i samband med föreningens stambyte, är helkaklat och utrustat med toalett, handfat samt en dusch med vikbara glaspartier. Hallen erbjuder generösa förvaringsmöjligheter. Lägenheten tillhör en stor och stabil förening, vilket ger en trygg och långsiktig boendemiljö. Slottshöjdens läge är perfekt för dig som vill bo nära Helsingborgs stadspuls men samtidigt ha tillgång till grönområden och lugn. På kort promenadavstånd når du stadskärnans rika utbud av restauranger, butiker och kultur, samtidigt som du har Slottshöjdens charmiga kvarter precis utanför dörren. Ett utmärkt förstaboende eller ett hem för dig som söker ett prisvärt boende med möjlighet att skapa något eget!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Erikshöjd

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling