Logotyp av Bjurfors Sundsvall
Logotyp av Bjurfors Sundsvall

Kyrkbergsvägen 20D

Skönsmon, Sundsvalls kommun

Visa på karta

375 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    20,7 m²
    Våning
    1, hiss finns ej
    Avgift
    1 625 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1963
Förening
BRF Metallen
Energiklass
E
Pris/m²
18 116 kr/m²
Premium
Välkommen till denna kvadratsmarta etta med låg avgift. Detta är den perfekta lägenheten för dig som söker ditt första egna boende, för studenten eller för dig som behöver en övernattningslägenhet. Bostaden är bekvämt belägen på våning 1. Bostaden har genomgående ljusa nyrenoverade ytskikt och fina nylagda golv. Här är ett stilfullt renoverat pentry från 2022 med vita luckor, stambytt duschrum med kakel och klinker samt ett allrum med plats för säng och övrig möblemang. Allrummet renoverades 2022. Tillhörande lägenheten finns ett källarförråd och en matkällare. Här bor du i en välskött och populär förening med en grönskande innergård med gemensamma uteplatser med två grillplatser samt en lekplats. I föreningen finns dessutom tillgång till övernattningslägenhet, gym, solarium och barnvagnsförråd. I området finns flera bekvämligheter såsom ICA Kuben, gym, kvarterskrog, pizzeria, vårdcentral och Kubiken bad som erbjuder utebad sommartid samt närhet till Södrabergets friluftsområde för skidåkning vintertid. Goda busskommunikationer. Välkommen på visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Metallen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling