Logotyp av Bjurfors Skellefteå
Logotyp av Bjurfors Skellefteå

Södra Hamngatan 17A

Skelleftehamn, Skellefteå kommun

Visa på karta

175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 003 kr/mån
    Driftkostnad
    4 692 kr/år

Byggår
1958
Förening
HSB BRF Masten i Skellefteå
Energiklass
E
Pris/m²
4 070 kr/m²
Plus
Balkong
Välkommen till en trivsam och välplanerad bostadsrätt som erbjuder allt du kan önska av en rymlig enrummare! Med en generös boyta om 43 kvadratmeter är detta en stor och luftig etta med härlig charm. Ljust och trevligt kök som som erbjuder plats för en mindre matgrupp. Den öppna och luftiga planlösningen skapar en härlig rymd där ljuset flödar fritt genom bostaden. De stora fönstren släpper in rikligt med dagsljus och bjuder på en fin utsikt över det lugna och naturnära området. Den låga månadsavgiften gör dessutom bostaden till ett mycket attraktivt val, särskilt för dig som ska köpa din första bostad. Här bor du med bekvämt avstånd till goda kommunikationer som smidigt tar dig in till stadens centrum. I närområdet finns matvarubutik, restauranger och bensinmack inom promenadavstånd. För dig som uppskattar natur och friluftsliv erbjuder Skelleftehamns hamnområde fina möjligheter till promenader längs vattnet och trevliga besök vid lokala caféer. Ta chansen att göra denna fina bostadsrätt till ditt nya hem – varmt välkommen att boka in dig på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Masten i Skellefteå

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling