Logotyp av Fastighetsbyrån Kalmar
Logotyp av Fastighetsbyrån Kalmar

Kungsgårdsvägen 24A

Skälby, Kalmar kommun

Visa på karta

695 000 kr

815 000 kr-15 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    38 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    3 263 kr/mån
    Driftkostnad
    6 388 kr/år

Byggår
1954
Förening
Riksbyggen BRF Hagtorpet
Energiklass
F
Pris/m²
18 289 kr/m²
Plus
Hiss
Varmt välkommen till härliga Kungsgårdsvägen 24A! Denna lägenhet är en välplanerad och ljus bostad på andra våningen. Här erbjuds en trivsam lägenhet med plats för allt du behöver! Bostaden har ett rymligt allrum med en praktiskt sovalkov som ger sängen en naturlig avskild plats i rummet. I allrummet finner vi även en fransk balkong där du kan njuta av de soliga dagarna och den friska luften. Det stilrena köket är rymligt och har en matplats som rymmer 4-6 personer, perfekt för trevliga måltider eller umgänge med vänner och familj. Denna bostad ligger i en stabil föreningen som erbjuder många fördelar, gemensamma cykelrum, gym, bastu, gästlägenheter, en stor samlingslokal samt parkeringsplatser (separat kö). Läget är utmärkt med närhet till en mängd bekvämligheter, inklusive livsmedelsbutiker, skolor, förskolor, gym och frisörsalonger. Dessutom är det bara några minuters cykelavstånd till centrum, och smidiga bussförbindelser gör det enkelt att ta sig runt både i området och längre bort om så önskas. Här erbjuds en bekväm vardag med praktisk närhet till allt du behöver. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025