Logotyp av HusmanHagberg Skellefteå
Logotyp av HusmanHagberg Skellefteå

Orkestervägen 46

Sjungande dalen, Skellefteå kommun

Visa på karta

875 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 390 kr/mån

Byggår
1971
Förening
BRF Fagotten
Energiklass
D
Pris/m²
21 084 kr/m²
Plus
Balkong
Nu finns äntligen möjlighet att förvärva en perfekt planerad lägenhet om 1 rok på hela 41,5 kvm med stor, inglasad balkong! Söker du en bostad med fint ljusinsläpp, trevlig planlösning, inglasad balkong och dessutom med låg månadsavgift? -Då är detta något för dig! Stig in i denna välplanerade lägenhet som välkomnar dig med en rymlig hall med plats för avhängning och extra förvaring. Vidare finner ni bostadens badrum som är väl tilltaget och ger möjlighet och utrymme för tvättmaskin för dig som önskar. I allrummet har vardagsrum separerats från sovrum med hjälp av väggparti - på så sätt skapas med fördel en ombonad och avskild sovalkov. Stora fönsterpartier i vardagsrum som ger ett fint ljusinsläpp från två väderstreck. Här finns även utgång till den inglasade balkongen belägen med kvälls- och eftermiddagssol. Köket är ljust och välplanerat. Tack vare den inglasade balkongen i sydväst så kan du med fördel förlänga utesäsongen och njuta av härliga sensommarkvällar! På Sjungande dalen bor du med närhet till skog och natur, med elljusspår, promenadstråk och kolonilotter, samtidigt som det finns bra kommunikation till centrum. På gångavstånd finner du bland annat Ica kvantum, pizzeria och älvspromenaden. Med cykel tar du dig enkelt och bekvämt till centrum. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse redan idag. Ser fram emot att höra från dig!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Fagotten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling