Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sjöbogatan 48

Sjöbo, Borås kommun

Visa på karta

495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    36 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 389 kr/mån
    Driftkostnad
    4 680 kr/år

Byggår
1943
Förening
Riksbyggens BRF Boråshus nr 1
Energiklass
E
Pris/m²
13 750 kr/m²
Ta tillfället i akt att investera i en lgh och sätta din egna prägel och stil. Perfekt för dig som ska flytta hemifrån, studera eller som övernattningslägenhet. Solid förening i attraktivt område finner vi den 36 kvadratsmarta lägenhet. Fördelat på en rymlig hall med plats för avhängning av ytterkläder. Klädkammare samt rymligt badrum med ingång från entrén. Vidare in ligger vardagsrum som är ljust och vetter mot baksidan av huset. Kök med arbetsyta samt gott om förvaring, plats för ett mindre bord och stolar. Till lägenheten hör ett vindsförråd och ett förråd i källaren. I källaren finns cykelförråd och gemensam tvättstuga med torkrum. För mer info kontakta ansvarig mäklare. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggens BRF Boråshus nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling