Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sveavägen 48

Sallyhill, Sundsvalls kommun

Visa på karta

480 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    26 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 475 kr/mån
    Driftkostnad
    4 260 kr/år

Byggår
1958
Förening
BRF Sidsjöbäcken
Energiklass
E
Pris/m²
18 462 kr/m²
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till denna mysiga och välplanerade lägenhet på Sveavägen 48. Lägenheten har genomgående fina ytskikt med ljusa väggar och enhetligt golv som löper genom hela bostaden och skapar en luftig och lyxig känsla. När du stiger in i lägenheten möts du av en välkomnande hall med praktisk förvaring i garderober. Vidare kommer du till vardagsrummet som är smakfullt och har plats för soffa och säng i sovalkov. Köket är mysigt och funktionellt. Lägenheten erbjuder också ett helkaklat duschrum med WC. Från Sveavägen 48 tar du dig till universitetet på cirka 15 minuters promenad, och till stadskärnan är det cirka 30 minuter till fots. Området har både välutbyggda cykelvägar och bra bussförbindelser. På cirka 20 minuters promenadavstånd ligger Sidsjöns friluftsområde med fina motionsspår året runt. Här kan du bada sommartid och åka utför på vintern. Välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Sidsjöbäcken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling