Logotyp av LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

Näsbyvägen 2, 5tr

Roslags Näsby, Täby kommun

Visa på karta

1 895 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    5 av 9, hiss finns
    Avgift
    3 951 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Unum
Energiklass
C
Pris/m²
54 143 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Mycket populär och framförallt påkostad 1:a i ett av Täbys mest centrala lägen. Här har ni genomgående exklusiv känsla samt en mycket påkostad finnish med snygga detaljer och smarta lösningar. Lägenheten ligger mot hörnet av byggnaden vilket ger en ljusare och mer hemtrevlig känsla. Stora fönsterpartier som skänker lägenheten ljus. Köket ligger med öppen planlösning mot vardagsrummet och är utrustat med mycket påkostade tillval så som rostfribänkskiva, vita skåpsluckor, varmluftsugn och induktionshäll, kyl och frys samt gott om förvaring och arbetsytor. Helkaklat badrum med dusch samt egen tvättmaskin. Det är genomgående vitlaserade ektiljor på golv med målade väggar. Sovalkoven gör att lägenheten känns uppdelad, något som uppskattas då det sociala hålls isär från sov hörnan. Lägenheten ligger på samma plan som föreningens gemensamma takterrass om ca 400 kvm som kan nyttjas av de boende. Här njuter ni av sol från tidig morgon till sen kväll! Från Roslags-Näsby har ni flera valmöjligheter till kommunikationer genom buss och tåg som tar dig vidare mot Stockholm, och Norrort. Alla kommunikationer ligger inom 5-10 min gångavstånd och gör att Näsbyvägen är Täbys mest centrala läge. Från Roslags-Näsby till stan tar det endast ca 12 min med Roslagsbanan eller ca 5 min med buss till Mörby C och tunnelbanan. Perfekt för dig som jobbar eller studerar innanför tullarna! Affärer, restauranger och livsmedelsaffär finns inom kort gångavstånd. Naturen ligger nära Roslags-Näsby med centralparken, Sågtorpsbacken samt bad nere i Näsbypark. Välkommen till ett av Täbys mest centrala och moderna boenden!