Logotyp av Mäklarringen Enköping
Logotyp av Mäklarringen Enköping

Rombergsgatan 16

Romberga, Enköpings kommun

Visa på karta

725 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    28,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    1 811 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1961
Förening
HSB BRF 112 Romaren Enköping
Energiklass
E
Pris/m²
25 439 kr/m²
Välkommen till denna charmiga enrummare om 28,5 kvm på markplan. Här möts du av en ljus och trivsam bostad där varje kvadratmeter är väl utnyttjad. I hallen finns plats för avhängning samt förvaring i garderober och en praktisk säkerhetsdörr som ger både trygghet och lugn. Badrummet är stilrent med helkaklade väggar, klinkergolv och dusch. Allrummet är bostadens hjärta med plats för både säng, soffa och matbord. Här skapar de ljusa färgerna och det fina ljusinsläppet en hemtrevlig och inbjudande känsla. Praktiskt arbetskök som är smart planerat med vita luckor, rostfria vitvaror och ljust kakel. Till lägenheten hör ett stort källarförråd och i huset finns tillgång till tvättstuga. Här bor du i en trivsam förening och ett bekvämt boende med låg avgift. En bostad som passar lika bra för dig som söker ditt första egna hem som för dig som vill ha en smidig övernattningslägenhet. Innergården erbjuder både lekplats och sittplatser, en trevlig miljö för både barn och vuxna. Här bor du med promenadavstånd till fina grönområden, kommunikationer och handelscentrum. Med E18 i närheten är det enkelt att pendla till Stockholm, Uppsala eller Västerås. Välkommen på visning! Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF 112 Romaren Enköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling