Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Bodekullsgatan 39A

Östra sorgenfri, Malmö kommun

Visa på karta

950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    28 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    2 066 kr/mån

Förening
BRF Ronnebygatan 39
Energiklass
G
Pris/m²
33 929 kr/m²
Premium
I ett lugnt och trivsamt område finner du denna välplanerade bostad, perfekt för studenten eller som första egna hem. Lägenheten är belägen på tredje våningen och erbjuder en yteffektiv planlösning där både soffa och större säng får plats utan att det känns trångt. Det stilrena köket i klassiskt vitt har en praktisk köksö som skapar både extra arbetsyta och en naturlig samlingspunkt för socialt umgänge. Tack vare stora fönsterpartier flödar ljuset in och förstärker känslan av rymd. Förvaringen är generös med en rymlig klädkammare, och i det helkaklade badrummet har varje kvadratmeter tagits tillvara på bästa sätt. Här bor du med närhet till allt, på kort avstånd väntar grönskande Folkets Park, charmiga S:t Knuts Torg samt ett stort utbud av caféer och restauranger. Med cykel eller goda kommunikationer når du enkelt city. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Ronnebygatan 39

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling