Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Slottsgatan 18B

Östhammar, Östhammars kommun

Visa på karta

785 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 519 kr/mån
    Driftkostnad
    5 352 kr/år

Byggår
1950
Förening
BRF Simpan
Energiklass
D
Pris/m²
19 146 kr/m²
Plus
Trevlig 1:a på våning ett, endast en halvtrappa upp. Lägenheten har en hall med bra förvaringsmöjligheter, helkaklat badrum, ett fint kök med matplats, ett rum med plats för både en säng och en mindre soffgrupp. Från rummet finns utgång till en liten balkong. Utanför huset finns en trevlig innergård. Det är gångavstånd till det mesta som Östhammar har att erbjuda. Här finns hamnområde med båtplatser, sjötorget med utomhusgym, affärscentrum med flera butiker, restauranger, caféer m.m. Från Östhammar är det mycket bra bussförbindelser med Uppsala och övriga orter i kommunen. Välkomna att anmäla ert intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Simpan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling