Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Ringvägen 35C

Öster, Nyköpings kommun

Visa på karta

595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    36 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 566 kr/mån
    Driftkostnad
    2 761 kr/år

Byggår
1944
Förening
BRF Ringbjörken
Energiklass
E
Pris/m²
16 528 kr/m²
Premium
På andra våningen i en mysig förening hittar du den här välplanerade enrummaren med otroligt låg månadsavgift och snyggt kök. Lägenheten har stilren och modern färgsättning, genomgående golv som skapar ett enhetligt intryck och en tilltagen takhöjd som skapar en luftig atmosfär. Inte minst finns ett riktigt fräscht och tidlöst renoverat kök från Ballingslöv med mycket förvaring, separat kyl och frys samt gott om plats för matbord. Rummet är av bra storlek med goda möbleringsmöjligheter för såväl soffhörna som sovdel och den franska balkongen gör det enkelt att njuta av vardagen. Öppna upp balkongdörren och slå dig ner i den insipprande solen med en bok eller ta dig ut till den mysiga grönskande innergården och njut i föreningens gemensamma pergola - här kan du hålla sommarens grillkvällar med vänner. I källaren har du tillgång till två förråd som gör det lätt att hålla ordning samt föreningens gemensamma tvättstuga. Läget är lugnt men samtidigt har du närhet till såväl hamnens härliga sommarliv som restauranger, pizzerior, konditorier och kommunikationer. Här bor du med ca en kilometer till stadskärnan och inom cykelavstånd ligger Rosvalla och hela Nyköpings utbud av högstadium och gymnasier.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Ringbjörken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling