Logotyp av Fastighetsbyrån Eskilstuna
Logotyp av Fastighetsbyrån Eskilstuna

Nyforsgatan 28A

Nyfors, Eskilstuna kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    43,7 m²
    Våning
    2 av 4
    Avgift
    2 618 kr/mån
    Driftkostnad
    300 kr/år

Förening
BRF Floretten nr 7
Energiklass
D
Pris/m²
17 162 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Nyforsgatan 28A, där ett boende av modern komfort och stil väntar! Denna lägenhet erbjuder en välplanerad enrummare på 43,7 kvadratmeter, där varje kvadratmeter utnyttjas till fullo för att skapa en praktisk och inbjudande atmosfär. Steg in genom entrén och låt dig genast omfamnas av en hall som inte bara är rymlig utan också goda förvaringsmöjligheter. Här finns gott om plats för avhängning av ytterkläder och förvaring av skor och andra vardagsartiklar, vilket hjälper till att hålla ordning och reda i hemmet från första stund. Det moderna och ljusa köket lockar med sitt naturliga ljusinsläpp som smälter samman med de eleganta grå detaljerna. Badrummet är modernt och rymligt, inklusive en praktisk tvättmaskin som gör vardagslivet lite enklare. Vardagsrummet är hjärtat av hemmet, där rymligheten möter mångsidigheten. Här finns gott om plats för en stor soffgrupp, TV möbler, sovutrymme och mer som önskas. Från vardagsrummet når man balkongen, där man kan möblera efter önskemål och njuta av utomhuslivet. Föreningen är välskött med endast 908 kr/kvm i lån enligt årsredovisningen 2022. Denna lägenhet är inte bara ett bekvämt boende, utan också strategiskt belägen med korta avstånd till tågstationen. Varmt välkomna till Nyforsgatan 28A!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Floretten nr 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling