Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skövde
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Skövde

Henrik gjutares gata 32F

Norrmalm, Skövde kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    37,5 m²
    Våning
    3, hiss finns ej
    Avgift
    2 741 kr/mån
    Driftkostnad
    5 040 kr/år

Byggår
1948
Förening
HSB BRF Strået i Skövde
Energiklass
D
Pris/m²
21 200 kr/m²
Balkong
Nu finns en trivsam och välplanerad etta till salu på attraktiva Norrmalm! Med närhet till såväl Elins esplanads köpcentrum som till högskola, centrum och resecentrum ligger denna lägenhet perfekt för dig som student eller för dig som vill ha ett smidigt förstaboende. Lägenheten består av ett väl tilltaget kök med plats för matbord, ett rum med plats för både säng och soffmöblemang samt ett wc/duschrum renoverat 2020. Från rummet nås en härlig balkong i soligt Söderläge varifrån du kan njuta av många soltimmar. På Norrmalm bor du med närhet till kollektivtrafik, livsmedelsbutik, gym, restauranger, caféer och grönområden. Föreningen är mycket välskött och stabil vilket återspeglar dess låga månadsavgifter. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Strået i Skövde

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling