Logotyp av Listed
Logotyp av Listed

Sandgatan 36

Norrköping, Norrköpings kommun

Visa på karta

895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    28,3 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    1 485 kr/mån
    Driftkostnad
    5 544 kr/år

Byggår
1958
Förening
BRF Stenhuggaren
Energiklass
E
Pris/m²
31 625 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till ett boende som kombinerar smart planlösning, stabil ekonomi och ett perfekt läge! Här bor du i centrala Norrköping bara ett stenkast från Campus – idealiskt för dig som vill ha närhet till universitetet. Lägenheten är välplanerad med yteffektiva kvadratmeter, som ger en både funktionell och trivsam vardag. Föreningen är mycket välskött med god ekonomi och låg belåning, vilket återspeglas i den ovanligt låga månadsavgiften. Här får du mycket boende för pengarna – utan att tumma på kvaliteten. Parkeringsmöjligheter finns i både garage och på gården – bekvämt för dig med bil. Läget är svårslaget – här bor du med både stadens puls och naturen runt hörnet. Lägenheten ligger ett kvarter från Campus Norrköping och också nära till både resecentrum och LiU-bussen, vilket gör det smidigt att ta sig till campus i Linköping. Strax intill ligger härliga Folkparken med vackra promenad- och löparspår längs Strömmen. Några minuters promenad bort ligger Norrköpings citykärna som erbjuder restauranger, caféer, gym, kultur och butiker. Välkommen att upptäcka ditt nästa hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Stenhuggaren

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling