Logotyp av Fastighetsbyrån Västerås
Logotyp av Fastighetsbyrån Västerås

Bangatan 53

Nordanby Gärde, Västerås kommun

Visa på karta

625 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    34 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 307 kr/mån
    Driftkostnad
    1 500 kr/år

Förening
HSB BRF Kungsängsliljan i Västerås
Energiklass
E
Pris/m²
18 382 kr/m²
Premium
Välkommen till Bangatan 53 och denna optimalt planerade 1:a med sovalkov. Lägenheten ligger på andra våningen vilket ger ett fint ljusinsläpp från de stora fönsterpartiet och minimal insyn. Här bor du i en genomgående fräsch bostad. Med hjälp av sovalkoven så känns lägenheten nästintill som en liten 2:a då sängen lätt "göms undan". Förvaring har du i klädkammare samt i vindsförråd (i samma hus som lgh). Hsb Brf Kungsängsliljan I Västerås är en stor och stabil förening, med flera gemensamhetsutrymmen som bla tvättstugor, samlingslokal, hobbyrum, bastu, gym och grillplats. På Gideonsberg/Nordanby bor du i lugnt område med närhet till bra kommunikationer med buss hela vägen till City och Universitetet. Hoppar du på cykeln tar du dig också enkelt till både sjukhuset, City och Universitetet. Missa inte chansen till en bostad i stabil och populär förening! Anmäl ditt intresse redan idag!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kungsängsliljan i Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling