Logotyp av HusmanHagberg Sundsvall
Logotyp av HusmanHagberg Sundsvall

Skönsbergsvägen 31C

Nedre Haga, Sundsvalls kommun

Visa på karta

525 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    -1 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 507 kr/mån
    Driftkostnad
    6 984 kr/år

Byggår
1969
Förening
HSB BRF Skutan i Sundsvall
Energiklass
D
Pris/m²
12 805 kr/m²
Hiss
Välkommen till Skönsbergsvägen 31C och denna smart planerade och mycket populära 1:a om 41 kvm – en bostad som passar lika bra för den unga studenten som för den som söker ett lättskött och bekvämt boende med hiss i huset. Här bor du i ett lugnt område med närhet till både centrum, kommunikationer och service. Lägenheten är belägen på det nedre planet (-1) men med hiss ner, vilket gör den lättillgänglig för alla. Planlösningen är både genomtänkt och funktionell, med generösa ytor och flera moderna renoveringar som höjer både komfort och stil. Här erbjuds: Välkomnande hall med rymlig walk-in-closet – renoverad 2020 och ger utmärkta förvaringsmöjligheter. Ljust och luftigt allrum med trevlig sovalkov, som ger en naturlig avskild plats för sängen – allrummet renoverades så sent som 2023. Stilrent badrum med kakel och klinker från stambytet cirka 2012 – fräscht och modernt. Fullt utrustat kök med plats för mindre matgrupp. Detta är en lägenhet att trivas i – oavsett livssituation. Den är lättmöblerad, välskött och belägen i en välskött förening med låg månadsavgift. Dessutom bor du nära matbutiker, grönområden och med goda kommunikationer in till Sundsvalls stadskärna. Letar du efter en inflyttningsklar bostad med smart planlösning och ett riktigt bra läge? Då är detta rätt för dig. Är du intresserad av bostaden men det finns inga visningstider som passar dig? Hör då av dig till mig så ordnar vi det. Äger du ditt nuvarande boende? Boka in en kostnadsfri värdering av din bostad redan idag för att vara förberedd och påbörja processen på ett tryggt sätt. Välkommen att kontakta mig: Tel: 073-073 06 91 Mail: [email protected]