Logotyp av SkandiaMäklarna Mjölby
Logotyp av SkandiaMäklarna Mjölby

Ringvägen 26B

Mjölby kommun

Visa på karta

550 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    41 m²
    Våning
    2 av 3
    Avgift
    3 032 kr/mån
    Driftkostnad
    4 824 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Mjölbyhus nr 1
Energiklass
D
Pris/m²
13 415 kr/m²
Välkommen till Ringvägen 26B! Nu finns tillfälle att förvärva denna yteffektiva och genomtänkta etta om 41 kvm. När du låser upp dörren och kliver in i bostaden möts du av en välkomnande hall med plats för avhängning och förvaring. In till höger i hallen möts du av det smakfullt inredda köket som erbjuder praktiska arbetsytor och bra förvaringsmöjligheter. Vardagsrummet är rymligt och mångsidigt. Här finns generösa ytor för en soffa eller matsalsmöbel samt en stor säng. Vidare erbjuder bostaden ett fräscht helkaklat duschrum samt en trevlig balkong som nås från bostadens vardagsrum. Bostadsrättsföreningen Riksbyggen Mjölbyhus nr 1 är en populär förening som erbjuder sina medlemmar ett bekvämt och välordnat boende. I den förmånliga månadsavgiften om 2 994 kr ingår kabel-tv, vatten, värme, bostadsrättstillägg egen parkeringsplats samt både källar- och vindsförråd. Fiber är installerat och tecknas separat av den boende. I byggnaden finns även en gemensam tvättstuga. Direkt bakom huset breder Vasaparken ut sig, ett generöst grönområde med välutrustad lekplats. På kort promenadavstånd ligger även natursköna Måndalen med sina lummiga stigar, som bjuder in till både avkopplande promenader och friluftsliv. I området finns god närhet till skola, förskola och servicebutik, vilket gör vardagen smidig. För den som pendlar är läget idealiskt. På bara några minuter når du stationen med tågförbindelser till Linköping, Norrköping, Motala och flera andra orter i regionen. Varmt välkommen med din intresseanmälan!