Logotyp av Trygg Mäklarhus
Logotyp av Trygg Mäklarhus

Irisgatan 90

Mellringe, Örebro kommun

Visa på karta

575 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    35 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 845 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1966
Förening
HSB BRF Slånbäret i Örebro
Energiklass
F
Pris/m²
16 429 kr/m²
Premium
- RENOVERAT KÖK - TYDLIG SOVDEL - ENDAST 2 150KR LÅN/KVM! - LÅG MÅNADSAVGIFT - STARK EKONOMISK FÖRENING - PARKETTGOLV - FRANSK BALKONG Välkommen till Irisgatan 90 – en smart planerad och stilren 1 rok om 35 kvm som erbjuder ett perfekt boende för dig som söker både komfort och ekonomi i ett! Här möts du av en ljus och trivsam bostad med genomgående parkettgolv som skapar en varm och enhetlig känsla. Det fina köket är både funktionellt och smakfullt utformat med goda arbetsytor och förvaring – perfekt för både vardag och middagar. Allrummet bjuder på ett härligt ljusinsläpp och öppnar upp mot en fransk balkong som ger en luftig känsla och extra charm till bostaden. Bostaden tillhör en stark och välskött förening med mycket låg belåning om endast 2 150 kr/lån per kvm, vilket ger en trygg ekonomi för dig som köpare. Den låga månadsavgiften gör detta till ett mycket prisvärt boende med goda framtidsutsikter. Här bor du i ett bekvämt och lättskött hem – perfekt som första bostad eller övernattningslägenhet.