Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå
Logotyp av Lundin Fastighetsbyrå

Vaktmästaregången 9

Masthugget, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 090 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    42 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 172 kr/mån
    Driftkostnad
    4 104 kr/år

Byggår
1971
Förening
BRF Masthugget
Energiklass
E
Pris/m²
49 762 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till en ljus insynsskyddad etta med generösa fönsterpartier som bjuder på fin utsikt mot Masthuggskyrkan och föreningens gård. Lägenheten har en bra planlösning som erbjuder rymligt kök med matplats, lättmöblerat allrum och badrum med badkar. I Masthugget bor ni i mysiga kvarter med gångavstånd till Linnéstadens och Långgatornas restauranger, kaféer, barer och trevlig shopping. Masthuggets huvudstråk är Fjällgatan och här finns tempo, grönsakshandel, bageri, sushirestaurang, frisör, godisbutik, pizzeria och besöksgarage. Här bor ni även med närheten till såväl Slottsskogens gröna natur som till Masthuggskyrkans fantastiska utsiktsplats och älvinloppet med Klippan och Röda Sten. Goda kommunikationer med buss 61 som stannar alldeles i närheten av huset. Det är även lätt att ta er dit ni vill till fots eller med cykel. Välkomna att boka tid för visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Masthugget

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling