Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg
Logotyp av Mäklarhuset Vänersborg

Bangatan 14

Mariero, Vänersborgs kommun

Visa på karta

325 000 kr

370 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    48 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 933 kr/mån
    Driftkostnad
    4 200 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Vänersborgshus nr 2
Energiklass
E
Pris/m²
6 771 kr/m²
Balkong
Trevlig etta om hela 48 m² och som kan ses som en 1,5:a. Lägenheten ligger högst upp i huset - takfönster i kök och matplats samt stora fönster i vardagsrum, ger bra ljusinsläpp. Det höga läget gör att man bor insynsskyddat och har bra utsikt över närområdet. Lägenheten fördelas på hall med klinkergolv, stor inre hall/passage som kan nyttjas som sovdel. Barkök med intilliggande matplats, vardagsrum med parkettgolv i original och utgång till balkong i sydvästläge. Dessutom rymligt badrum med dusch och tvättmaskin. Vindsförråd på samma våningsplan - praktiskt i sig. Värme, vatten och kabel-TV ingår i månadsavgiften. Föreningen har installerat solcellsanläggning och i samband med det har man gjort om så att man har ett gemensamt abonnemang för elen och individuell mätning för varje lägenhets hushålls elförbrukning, (nätavgiften ingår således i månadsavgiften). Fiber finns indraget. Bostadsrättsföreningen har lagt ned stort arbete på utomhusmiljön och det finns även flera gemensamma uteplatser. I närområdet finns pizzeria, minilivsbutik, apotek, busshållplats m.m. Det är även ganska nära till Sportcentrum och ca 1,5 km till centrum. Varmt välkomna att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende