Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Vänersborg
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Vänersborg

Adolf Andersohnsgatan 10A

Mariero, Vänersborgs kommun

Visa på karta

325 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    39 m²
    Våning
    4 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 759 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Förening
HSB BRF Morkullan i Vänersborg
Energiklass
F
Pris/m²
8 333 kr/m²
Premium
Balkong
Söker du efter ett bekvämt boende som första bostad eller övernattningslägenhet? Då får du inte missa denna supermysiga och välplanerade etta! Lägenheten erbjuder en praktisk planlösning med ett rymligt allrum som ger plats för både sänghörna, soffgrupp och matplats. Det fräscha helkaklade badrummet och balkongen i soligt sydvästläge är riktiga guldkorn – på balkongen kan du njuta av soliga eftermiddagar och ljumma sommarkvällar! Som ett extra plus är lägenhetens tillhörande förråd på samma våningsplan. Här bor du i en välskött bostadsrättsförening med god ekonomi. Parkeringsplats finns att hyra, och det finns även gratis parkering på närliggande gator. Gångavstånd till närmaste busshållplats, mataffär, för- och grundskola samt bara 15 min promenad till Resecentrum. Den nya gång-/cykelvägen har bundit ihop området med fina Holmängen och därmed utökat antalet möjliga promenadstråk och närheten till vattnet. Missa inte denna pärla och boka dig till visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Morkullan i Vänersborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling