Logotyp av Fastighetsbyrån Bromma
Logotyp av Fastighetsbyrån Bromma

Svalvägen 1

Mariehäll, Stockholms kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    31 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    1 790 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Byggår
2025
Förening
BRF Urban House
Pris/m²
80 484 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Uteplats
** Juridisk person ok!** Andrahandsuthyrning tillåts** Välkommen att boka visning! Välkommen till en unik tvåplanslägenhet med charm och ljus! Denna väldisponerade lägenhet på 31 kvm (lägenhetens area är registrerad som 21 kvm boarea + 10 kvm Entresol) erbjuder en smart och flexibel planlösning och en fantastiskt solig uteplats som passar perfekt för dig som söker ett funktionellt och trivsamt boende. Med en imponerande takhöjd på 4.2 m i vardagsrummet och stora fönsterpartier känns lägenheten otroligt ljus och rymlig, en riktig pärla för den som värdesätter design och rymd! Lägenheten är dessutom utrustad med Plejd, vilket ger smidig och modern styrning av belysningen via app eller dimmer, perfekt för att skapa rätt stämning i hemmet. Läget – Perfekt för den urbana livsstilen Lägenheten ligger på Svalvägen 1 i Bromma, ett lugnt och trivsamt område med närhet till både natur och stadspuls. Här bor du nära allt du behöver för en bekväm vardag. Bara ett stenkast bort hittar du Bromma Blocks, ett populärt köpcentrum med ett brett utbud av butiker, restauranger och caféer. Här kan du enkelt handla allt från mode till heminredning och njuta av ett stort matutbud. Ytterligare service och shoppingmöjligheter finns Sundbybergs Centrum, som du når med en kort promenad. Här finns allt från dagligvaruhandel till gym, apotek och service. Från lägenheten har du gångavstånd till både tvärbanan, buss och pendeltåg. Sundbybergs station bara några minuter bort är du snabbt på plats i Stockholm city eller andra delar av regionen. Oavsett om du pendlar till jobbet eller utforskar staden, är du alltid väl förbunden. ________________________________________ Boka en visning redan idag och upptäck ditt nya hem! Denna lägenhet är en unik möjlighet att bo i ett attraktivt och välskött område med närhet till allt du behöver.