Logotyp av Fastighetsbyrån Västerås
Logotyp av Fastighetsbyrån Västerås

Karbenningsgatan 4A

Malmaberg, Västerås kommun

Visa på karta

775 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    42,4 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 443 kr/mån
    Driftkostnad
    7 189 kr/år

Byggår
1958
Förening
BRF Grandungen
Energiklass
E
Pris/m²
18 278 kr/m²
Premium
Välkommen till Karbenningsgatan 4A och denna trivsamma etta om 42 kvm – ett perfekt boende för dig som söker en rymlig och ljus lägenhet med genomtänkt planlösning. Här möts du av ett generöst vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och sänghörna. Det klassiska parkettgolvet ger rummet en tidlös, ombonad och varm känsla samtidigt som de stora ytorna skapar flexibilitet för olika möbleringslösningar. Lägenheten har ett ljust och inbjudande intryck med fint ljusinsläpp som förstärker rymden. Köket är funktionellt och utrustat med diskmaskin – en bekvämlighet som underlättar vardagen. Detta är ett hem som passar lika bra för förstagångsköparen, studenten eller pendlaren som vill bo bekvämt i Västerås. Välkommen att uppleva en smart planerad etta med både charm och funktion!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Grandungen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling