Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Eriksberg
Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Eriksberg

Lodjursstråket 1

Lindholmen, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    32,5 m²
    Våning
    24 av 74, hiss finns
    Avgift
    3 355 kr/mån
    Driftkostnad
    4 296 kr/år

Byggår
2024
Förening
BRF Karlatornet 1:1
Energiklass
D
Pris/m²
76 769 kr/m²
Premium
Hiss
Högt ovan stadens puls, på våning 24 i ikoniska Karlatornet, väntar en liten pärla om 32,5 kvadratmeter. Här möts ljus och utsikt i en perfekt balans, där varje fönsterram ramar in Göteborg som ett levande konstverk. Den öppna planlösningen bjuder in till kreativitet, ett rum som kan vara allt du önskar, från stilla reflektion till social samvaro. Stilfulla detaljer och ett modernt kök viskar om komfort, medan badrummet erbjuder en avkopplande stund i vardagens mitt. Ett hem för dig som vill bo mitt i stadens hjärta, men med en känsla av att sväva ovanför allt. Vem vill inte vakna till en utsikt som aldrig blir densamma två gånger? Karlatornet erbjuder dessutom mer än själva hemmet. Här finns gym, concierge-service och moderna gemensamma utrymmen som förenklar vardagen och höjer livskvaliteten. Runt omkring planeras Karlastaden fram, en ny stadsdel med restauranger, butiker och mötesplatser, allt precis utanför din dörr. Det är också värt att nämna att huset rymmer mer än man först anar, ett hotell med bar och restaurang, och både garageplatser och markparkering inom räckhåll. För många blir just sådana dolda bekvämligheter det där extra som lyfter upplevelsen av att bo här. OBS! Anmälan till visningen behöver göras på Fastighetsbyråns hemsida. Hjärtligt välkomna!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Karlatornet 1:1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling