Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lidingö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Lidingö

Larsbergsvägen 7, 5 tr

Larsberg, Lidingö kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    19 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    1 980 kr/mån

Byggår
1966
Förening
BRF Fyrlotsen 2 på Lidingö
Energiklass
D
Pris/m²
76 316 kr/m²
Premium
Hiss
Välkomna till denna charmiga och välplanerade etta om 19 kvm i populära Larsberg, Lidingö! Här erbjuds en fantastisk möjlighet att förvärva en bostad som är idealisk som första lägenhet, övernattningsbostad eller för den som söker en smart investering. Föreningen tillåter även juridisk person som köpare, vilket öppnar upp för ytterligare flexibilitet. Lägenheten är genomtänkt med ett rymligt rum som rymmer både sovplats, matbord och vardagsrumsmöblemang. Här finns också ett praktiskt pentry för enklare matlagning samt ett stilfullt och välutrustat badrum med modern standard. För extra förvaring medföljer ett tillhörande förråd. Läget är svårslaget med närhet till både natur och stadspuls. I Larsberg njuter ni av underbara promenadstråk längs vattnet, där klipporna lockar till soliga picknickar sommartid. På bara några minuter når ni både Lidingöbanan och flera busslinjer, vilket ger smidiga kommunikationer till Ropsten och vidare in till centrala Stockholm. Här finns också ett brett utbud av service, såsom gym, restauranger, apotek och frisörer, samt välsorterade mataffärer som ICA Kvantum och Willys på bekvämt gångavstånd. Ett perfekt boende för den som söker ett smart och bekvämt liv på Lidingö – varmt välkommen på visning
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Fyrlotsen 2 på Lidingö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling