Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen
Logotyp av Bjurfors Centrala Hisingen

Norra Fjädermolnsgatan 41

Länsmansgården, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    34,7 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    2 433 kr/mån
    Driftkostnad
    1 200 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Fjädermoln
Energiklass
B
Pris/m²
40 202 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Stig in i denna förtjusande bostad, en modern pärla i en byggnad som såg dagens ljus år 2021! Den här elegant utformade ca 34 kvadratmeter stora lägenheten erbjuder en smart planlösning och högsta kvalitet på materialvalen. Med en genomgående ekparkett som binder samman rummen och generösa fönsterpartier som släpper in ljuset skapas en inbjudande och trivsam atmosfär. Lägenheten har en rymlig balkong där du kan njuta av avkopplande stunder och umgänge med vänner. Bostaden är flexibel och lättmöblerad och erbjuder gott om förvaringsmöjligheter för att hålla ordning och reda. Med stora fönsterpartier strömmar ljuset in och skapar en öppen och inbjudande atmosfär. Och när det kommer till läget kan det knappast bli bättre. Med spårvagns- och busshållplatsen bokstavligt talat ett stenkast från huset, är kollektivtrafiken närmare än någonsin. Grönområden och bekvämligheter finns inom räckhåll och stadens puls når du enkelt. Så om du söker efter en bostad som kombinerar stil, funktionalitet och närhet till alla bekvämligheter, så är detta verkligen en chans du inte bör låta gå förbi. Kontakta oss snarast för mer information och för att boka en visning. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Fjädermoln

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling