Logotyp av LF Fastighetsförmedling Karlskrona
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Karlskrona

Byggmästaregatan 2G

Långö, Karlskrona kommun

Visa på karta

1 000 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    45 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 174 kr/mån

Byggår
1958
Förening
Riksbyggen BRF Aspen
Energiklass
E
Pris/m²
22 222 kr/m²
Premium
Välkommen till denna smart planerade och fräscha 1:a om 45 kvm – en bostad som verkligen maximerar varje kvadratmeter. Lägenheten erbjuder ett stilrent, nyrenoverat kök med goda arbetsytor och en trivsam matplats vid fönstret, perfekt för både vardag och umgänge. Det rymliga allrummet ger plats för både soffgrupp och arbetsyta, och det praktiska sovloftet skapar en tydlig och luftig uppdelning i rummet. Här bor du med en modern känsla och genomtänkta lösningar. Badrummet är fräscht och funktionellt, och bostaden har genomgående fina ytskikt samt smakfulla golv i kakel och klinker som bidrar till en enhetlig och stilfull helhet. Bostadsrättsföreningen Aspen är en mycket uppskattad förening med god ekonomi och ett generöst utbud av faciliteter. Här finns grillplats, lekplats, fina uteplatser, gym, bastu, samlingslokal, övernattningslägenhet samt en fräsch tvättstuga i samma trappuppgång. Föreningen har genomfört flera stora renoveringar såsom stambyte, fönsterbyte och installation av säkerhetsdörrar, vilket ger en trygg och välskött boendemiljö. Långö är ett attraktivt bostadsområde omgivet av hav och vacker natur. Här finns fina promenadstråk längs vattnet, Långö badplats med sandstrand, beachvolleyplaner, minigolf och en aktiv kajakklubb. Kommunikationerna är utmärkta med busshållplats i området och endast cirka 1,2 km till Trossö och stadens puls.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Aspen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling